Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

P6 отворен LED постер
P6 отворен LED постер
P6 отворен LED постер
P6 отворен LED постер
P6 отворен LED постер

P6 отворен LED постер

Начин на плаќање: L/C,Paypal
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Време на испорака: 25 Денови

Основни информации

  Модел бр.: PA6

  Refresh Frequency: >1920HZ

  Life Span: 100,000Hours

  Tube Chip Color: Full Color

  IP Rating: IP65

  Pixel Configuration: 1R, 1G, 1B

  Display Function: Video Display

  Average Power Consumption: 300W / m²

  Scanning Mode: 1/8 Scan

  Display Type: LED Video Display

  Application: Advertising

  Certification: CE, CCC, ETL

  Pixel Pitch: 6mm

  Module Size: 192mmx192mm

  Module Resolution: 32x32

  Size Of Pixel: SMD2727

  Cabinet Material: Iron/ Aluminum

  Brightness: ≥6000 Cd/㎡

  Working Temperature: - 20℃~+50℃

Additional Info

  Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  Продуктивност: 1000set/month

  Бренд: Прива

  Транспорт: Ocean,Land,Air

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 10000set/year

  Сертификат: ISO2004

  HS код: 8528591090

  Порт: Shenzhen

Опис на производот

Зошто е постер на екранот предводена од надворешниот простор или двострано одеше на отворено постер постер толку популарно до сега.

Споредете со ЛЦД машината, Лед дисплејот има предности како поголема сигурност, добра униформност на сликата; Широк агол на гледање; Поголем однос на контрастот Најекономично и рационално решение.

И со своите мулти-точки испорака карактеристики, Priva External Media Player е лесно да се добие обемно дејство во одредена област, како околу продавниците, улиците за одење, деловната улица и тематски парк. Замислете дека има десетици или стотици тотеми на екранот предводени од надворешната страна во дел од улиците, заедно со мрежната технологија, сите овие Постери за рекламирање на отворено со водечки екран прикажуваат иста реклама во исто време. Колку е силно визуелното влијание за потрошувачите или потенцијалниот потрошувач. Исто така, колку е продлабочено нивното сеќавање на рекламирањето.Со овој ефект не е помалку од предводењето на отворено и предводењето на големи реклами на Лед .
Име на ЛЕР екран: Постер на подот P6 Постер на отворено за LED екран
LED класа: SMD2727

Пиксел терен: 5мм
Големина на кабинетот: 78 '', 89 '', 112 '' Достапна (Прилагодена големина е исто така достапна)


Изборни големини 78 '', 89 '' и 112 ''. IP65 / 54, доказ за времето; Надворешен ултра HD дисплеј, кристално чисти и живописни слики;

Висока осветленост и автоматско прилагодување според околината; Интелигентно управување со групите, лесно и практично

P6 Outdoor Led Poster

Карактеристики и придобивки

Интегриран дизајн, лесен за употреба

Оператор контролер внатре, приклучок за употреба; Двете подни и мобилни достапни , Лесни за транспорт и инсталирање.


P6 Exterior media player

Интелигентно управување и контрола и управување со кластери во големи размери. лесен и удобен

Управување со повеќе дисплеи преку кабел, 3G, 4G, WAN и LAN; Може да управува преку мобилен телефон со АПП. Управување со 1-1 и 1-Н Со еден клик за ослободување, тајминг, ажурирање на АД .

Outdoor led screen advertising poster

Интелигентно следење и GPS

Интелигентниот мониторинг и GPS помага да се заштити дисплејот од уништување и управување со скалите на дисплејот кога количината е доволно голема.

GPS lcoation

Висока осветленост и заштеда на енергија

Постер на екранот предводена од отворено има голема осветленост до 7000nits.

Осветленоста би можела автоматски да се прилагоди според светлината на околината . Прекинувачот за тајмер исто така може да помогне да заштедите енергија.

double sided outdoor led poster

Приклучок и игра, лесно ракување

P6 Media player of exterior

Оптимални функции:
Бесплатни WIFI
Чад, влажност, откривање на температура
Poster of led from Priva


параметар:

Product model A60 A78 A89
Optional pixel pitch 3mm-4mm 3mm-4mm-5mm 3mm-4mm-5mm-6mm
Size of pixel SMD1921 SMD1921 SMD1921
Display dimension  768mm*1344mm 960mm*1728mm 1152mm*1920mm
External dimension 850mm*1820mm 1050mm*2190mm 1250mm*2390mm
Brightness ≥7000 cd/㎡ ≥7000 cd/㎡ ≥7000 cd/㎡
Weight  65kg 130kg 170kg
Max power consumption 350w/set 650w/set 900w/set
Display type  Single-sided or double sided
Temperature control system  Air cooling or semiconductor air conditioning
Frame material Galvanized steel + toughened glass
Standard color Black / Gray Or customized color
IP grade IP68
Storage capacity  4G/8G/16G/32G/64G
Best viewing distance >3m
Signal input type Composite,S-Vido,Component,VGA,DVI,HDMI,HD_SDI
Best viewing angle 150°*150°
Working environment Outdoor
Working voltage AC100/220 50/60HZ
Working temperature  - 20℃~+50℃
Refresh frequency >1920HZ
Operating humidity 10~90% RH
Life span 100,000hours
Control mode  3G/4G/Free Wi-Fi/wireless network control/mobile APP control
Software language English / Chinese, etc. OSD
Free WIFI transmission range  30M---100M
Monitor camera definition 1.3 million
Wireless voice interactive C2 mini
Optical sensor 0 - 100  
Built-in audio power 15-30W
Environmental monitoring  Humidity /PM2.5 temperature/humidity/PM2.5
Face recognition yes
Operation platform server Network multimedia information publishing system


Апликации :
Заедница, улична прошетка, тематски парк, улица Киоск, училиште, болница, парк, супермаркет, паркинг, метро станица, хотел, бензинска пумпа, автомобилска продавница 4s , туристичка атракција, автобуска станица итн.

Преглед на компанијата

Factory GZ


Office 1SMT line

Auto module assembly line


Категории на производи : Лед Киоск Постер > Кат што стои на отворено LED постер

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong