Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Лед Киоск Постер > Кат што стои на отворено LED постер > отворено тенок предводена постер

отворено тенок предводена постер
отворено тенок предводена постер
отворено тенок предводена постер

отворено тенок предводена постер

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Време на испорака: 25 Денови

Основни информации

  Модел бр.: PA4

  Tube Chip Color: Full Color

  IP Rating: IP65

  Pixel Configuration: 1R, 1G, 1B

  Display Function: Video Display

  Average Power Consumption: 300W / m²

  Scanning Mode: 1/16 Scan

  Display Type: LED Video Display

  Application: Advertising

  Certification: CE, CCC, ETL

  Working Temperature: - 20℃~+50℃

  Refresh Frequency: >1920HZ

  Pixel Pitch: 4mm

  Pixel Density: 62500dots/m2

  Size Of Pixel: SMD1921

  Module Size: 256mmx128mm

  Module Resolution: 64x32

  Brightness: ≥6000 Cd/㎡

  Cabinet Size: 68', 79'. Customized

  Life Span: 100,000Hours

Additional Info

  Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  Продуктивност: 1000set/month

  Бренд: Прива

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 10000set/year

  Сертификат: ISO2004

  HS код: 8528591090

  Порт: Shenzhen

Опис на производот

отворен тенок предводена постер

Колкава е големината на електронскиот дисплеј на отворено
Надворешно LED дисплеј најчесто се користат спецификации: P10, P12, P14, P16, P20 полу-отворен LED дисплеј. LED дисплејот на отворено е погоден за места на отворено, како што се: плоштади, стадиони, градење надворешни wallsидови, колони за рекламирање, автопати, станици, терминали, аеродроми и други места на отворено. Едноставни и двобојни дисплеј предложени во затворен простор најчесто користени спецификации: 5.0, 3,75, 3,0.

Подот за подот O utdoor Постер на екранот на LED

Постер за ЛЕР- прирачник на Priva P4 усвојува напредни материјали и интелигентни контролер и потпирајќи се на својствени предности на LED дисплеј, во споредба со традиционалниот LCD рекламирање постер, Надворешни LED реклама постер во надворешната средина има многу предности. На пример, Осветленоста на ЛЕР-екранот може да достигне 5000cd / m2-7000nits. Во надворешната околина, ефектот на Лед постер на отворено е многу подобар од ЛЦД-екранот. Покрај тоа, надворешниот прилагодено предводена ознака е исто така подобар од ЛЦД-екранот во аголот на гледање, можностите за репродукција на бојата. И најважно е цената на Led Window Display има многу помала цена на 78 ", 89" 112 "или поголеми димензии.


Име на ЛЕР на екранот: P4 подна подлога Постер за надворешен LED екран
LED класа: SMD1921

Пиксел терен: 4мм
Големина на кабинетот: 78 '', 89 '', 112 '' Достапно (Прилагодена големина е исто така достапна)


опционални големини 78 '', 89 '' и 112 ''. IP65 / 54, доказ за времето; Надворешен ултра HD дисплеј, кристално чисти и живописни слики;

Висока осветленост и автоматско прилагодување според околината; Интелигентно управување со групите, лесно и практично

Priva P4 Outdoor Led Poster

Карактеристики и придобивки

Интегриран дизајн, лесен за употреба

Оператор контролер внатре, приклучок за употреба; Двете подни и мобилни достапни , Лесни за транспорт и инсталирање.


P4 Outdoor led poster

Интелигентно управување и контрола и управување со кластери во големи размери. лесен и удобен

Управување со повеќе дисплеи преку кабел, 3G, 4G, WAN и LAN; Може да управува преку мобилен телефон со АПП. Управување со 1-1 и 1-Н Со еден клик за ослободување, тајминг, ажурирање на АД .

Outdoor Custom led signs

Интелигентно следење и GPS

Интелигентниот мониторинг и GPS помага да се заштити дисплејот од уништување и управување со скалите на дисплејот кога количината е доволно голема.

GPS lcoation

Висока осветленост и заштеда на енергија

Постер на екранот предводена од отворено има голема осветленост до 7000nits.

Осветленоста би можела автоматски да се прилагоди според светлината на околината . Прекинувачот за тајмер исто така може да помогне да заштедите енергија.

led window display

Приклучок и игра, лесно ракување

Priva P4 LED Window Display of floor standing

Оптимални функции:
Бесплатни WIFI
Чад, влажност, откривање на температура
led poster of Priva P4 for Outdoor


параметар:

Product model A60 A78 A89
Optional pixel pitch 3mm-4mm 3mm-4mm-5mm 3mm-4mm-5mm-6mm
Size of pixel SMD1921 SMD1921 SMD1921
Display dimension  768mm*1344mm 960mm*1728mm 1152mm*1920mm
External dimension 850mm*1820mm 1050mm*2190mm 1250mm*2390mm
Brightness ≥7000 cd/㎡ ≥7000 cd/㎡ ≥7000 cd/㎡
Weight  65kg 130kg 170kg
Max power consumption 350w/set 650w/set 900w/set
Display type  Single-sided or double sided
Temperature control system  Air cooling or semiconductor air conditioning
Frame material Galvanized steel + toughened glass
Standard color Black / Gray Or customized color
IP grade IP68
Storage capacity  4G/8G/16G/32G/64G
Best viewing distance >3m
Signal input type Composite,S-Vido,Component,VGA,DVI,HDMI,HD_SDI
Best viewing angle 150°*150°
Working environment Outdoor
Working voltage AC100/220 50/60HZ
Working temperature  - 20℃~+50℃
Refresh frequency >1920HZ
Operating humidity 10~90% RH
Life span 100,000hours
Control mode  3G/4G/Free Wi-Fi/wireless network control/mobile APP control
Software language English / Chinese, etc. OSD
Free WIFI transmission range  30M---100M
Monitor camera definition 1.3 million
Wireless voice interactive C2 mini
Optical sensor 0 - 100  
Built-in audio power 15-30W
Environmental monitoring  Humidity /PM2.5 temperature/humidity/PM2.5
Face recognition yes
Operation platform server Network multimedia information publishing system


Апликации :
Заедница, улична прошетка, тематски парк, улица Киоск, училиште, болница, парк, супермаркет, паркинг, метро станица, хотел, бензинска пумпа, автомобилска продавница 4s , туристичка атракција, автобуска станица итн.

Преглед на компанијата

Factory GZ


Office 1SMT line

Auto module assembly line

Категории на производи : Лед Киоск Постер > Кат што стои на отворено LED постер

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong