Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Предводена од UHD екранот > Екран со HD предводени

Екран со HD предводени

Категории на производи од Екран со HD предводени , ние сме специјализирани производители од Кина, Видео HDид со HD LED , Видео HDид со HD LED добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од затворен LED дисплеј R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • Монитор за прикажување на HD

  Монитор за прикажување на HD

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Монитор за прикажување на HD LED позадинското осветлување се однесува на употреба на ЛЕР (диоди што емитуваат светлина) како извор на задното осветлување на дисплејот со течен кристал; LED дисплејот со течен кристал има карактеристики на мала потрошувачка на енергија, ниско производство на топлина, голема осветленост,...

  • Видео на екранот предводено од HD

  Видео на екранот предводено од HD

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Видео на екранот предводено од HD HD Led Video Wall е значењето на екранот со висока дефиниција, HD е всушност стандард на дигитална телевизија со висока резолуција, сегашниот 16: 9 екран се користи овој стандард, резолуцијата е 1280x720 (720p / 720i), генерално се користи во дигитална производи слични на дигиталните...

  • Панели на екранот предводени од HD

  Панели на екранот предводени од HD

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Панели на екранот предводени од HD FHD е огледален екран, целосен HD, а квалитетот на екранот на LED дисплејот е со висока дефиниција, но најголемиот недостаток на екранот на огледалата е одраз; додека најголемата предност на мат-екранот IPS е тоа што има скоро ист квалитет како FHD без рефлексија. LED екраните се...

  • Екран за прикажување на видео wallид предводена од P2.5 UHD

  Екран за прикажување на видео wallид предводена од P2.5 UHD

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Екранот за прикажување на Wallидот со видео-предводени од Priva P2.5 UHD е составен од SMD, Просторот меѓу две LED димензии (пиксел-терен) е мал во оваа технологија. Како развој на технологијата за капсулација, големината на предводените диоди станува сè помала што овозможува можности за димензии и видео wallид со...

  • P1.923 Екран на екранот предводена од висока содржина со висока дефиниција

  P1.923 Екран на екранот предводена од висока содржина со висока дефиниција

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Со развојот на времето, SMD технологијата станува сè позрела. Со мал пиксел на теренот помеѓу модулите, технологијата за капсулација и помалата големина на предводените диоди, се добива можност за видео videoид со дисплеј предводена од мали пиксели. Оттука, дури и на најкратко растојание, јасни резолуции, слики,...

  • P1.66 екран предводена од UHD екран на видео wallид

  P1.66 екран предводена од UHD екран на видео wallид

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  SMD технологијата, која ги крши традиционалните правила, го има повикот на пазарот на LED дисплеј. Екранот за прикажување на видео Wallид предводени од Priva P1.6 UHD се состојат од SMD со мал пиксел. Помали во големина на предводени диоди може да биде малиот пиксели, водени од видео-ledидот со дисплеј, што се должи...

Кина Екран со HD предводени Добавувачи

LED дисплеи со висока дефиниција или HD-предводени екран, исто така, наречени Екрани на екранот предводени од мали пиксели претставуваат најнова и врвна технологија на LED дисплеј индустриски, тие се користат во високи конференциски простории, ТВ студиа, владин палата, итн. Со 400мм * 300мм големина на кабинетот, многу е лесно да се добие сооднос на приказ од 16: 9 или 4: 3. Бидејќи кабинетот 400 * 300мм е мала тежина и има голема прецизност во големината на кабинетот.

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site