Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > LED дисплејот е фиксиран > Внатрешен предводени дисплеј

Внатрешен предводени дисплеј

Категории на производи од Внатрешен предводени дисплеј , ние сме специјализирани производители од Кина, Затворено осветлување со затворен простор , затворен Лед екран добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед екран на екранот R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

Кина Внатрешен предводени дисплеј Добавувачи

Внатрешен екран на LED дисплеј

Во денешното брзо развивање на медијашка форма, мултифункционален, мултимедијален видео-wallид со затворен простор , брзо стана стандардна технологија за прикажување на мнозинството внатрешни апликации со водени видео wallидови за забава, информирање и рекламирање.

Led дисплејот со затворен простор Priva е составен од SMD (код за емитување светло на површината за монтирање на уредот). Просторот меѓу двете LED диоди (пиксели) е помалку во оваа технологија; Како резултат на тоа, затворен ЛЕР екран е очигледен дури и од најкратко растојание.

Оваа технологија е револуционерна не само во смисла на незгоден амбиент, туку и во однос на испорака на ефективна содржина. Обезбедува кристално чиста резолуција, слики, содржина во движење, формат на текст итн.

  Екраните предводени од екранот со затворен простор се дизајнирани за внатрешни апликации. Главните места каде се користи внатрешен ЛЕР дисплеј се малопродажни места, особено трговски центри, берзански простории, банка, аеродроми, аудиториуми, кина, корпоративни лоби, ресторани, продавници за мало, верски места, болнички лоби и кампуси, места за настани, саеми или изложби итн.

Огромна разновидност е достапна за LED-екранот да одговара за потребите на затворено и надворешно ниво. Повеќето производи се дискутираат во другите делови на нашата веб-страница. Во зависност од тоа како LED-ата се капсулираат, склопуваат и инсталираат, тие можат да бидат ставени на голема употреба за различни апликации. Како пионери во оваа индустрија, ние добро го разбираме ЛЕР и како тие можат да бидат програмирани на различни бои за значајна содржина.

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site