Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Транспарентен LED дисплеј

Транспарентен LED дисплеј

Категории на производи од Транспарентен LED дисплеј , ние сме специјализирани производители од Кина, Лед дисплеј за завеса , Отворена предводена завеса за градење добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед дисплеј за завеса на завеса R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Транспарентен LED дисплеј Добавувачи

Транспарентен екран на LED дисплеј

Транспарентниот Лед дисплеј е креативен дизајн и надградба на верзијата на екраните предводени од екранот на отворено. Изработена е со лента DIP Led.

производите имаат карактеристики на мала тежина, заштеда на енергија, висока транспарентност, брза инсталација и лесно одржување. Со напредно и највисоко ниво на предводена диода, надворешниот транспарентен LED дисплеј на Priva Led има мала потрошувачка и голема осветленост. На овој начин, тој е многу стабилен и издржлив за време на животот.

1

2

За подобро разбирање на главните предности на екранот на предната страна од завесите,

Висок степен на доказ за вода применет со IP65 стандард на вода, направете го вашиот екран да работи совршено без проблеми дури и при пороен дожд.

3

Кабинет со мала тежина Кабинетот е околу 5-8 KG на метар квадратен, 60% помала тежина во споредба со традиционалната плочка и во голема мерка го намалува притисокот на логото на структурите.

4

Висока стапка на транспарентност Лувер дизајн, направи стапка на транспарентност до 72%, а овој дизајн во голема мерка ја задоволи iosубопитноста на луѓето да ја гледаат однадвор.

5

Висока осветленост8000nits за P25, може да се користи апсолутно за надворешно под силно сонце.

6

Брза и лесна инсталација Нема потреба од челична структура, Цврст и едноставен стил на склопување, да ја направите инсталацијата и одржувањето брзо и лесно. Цврсто стои дури и во голем ветер.

7

Чекори за инсталација

Чекори за инсталација

1 Прилагодете ја челичната конструкција: цврсто поставете ја на theидот

8

2 Затегнете ја рамката U-Плочка цврсто на структурата

9

3 Заклучете ја рамката на структурата со завртки

10

4Висете ги горните десни куки на кабинетот до слотот за картичката од десната рамка за U-плочки.

11

5

Врзете ги левите позициони пинови на кабинетот до дупките за локацијата на левата страна на рамката U-плочки

12

6 Наместете ги дупките за завртки за инсталацијата на предната услуга, вметнувајќи 6 завртки на рамката U-плочки низ кабинетот од предната страна.

(Ова е постапка за предна услуга, оваа поддршка на кабинетот е достапна и за одржување на грбот)

13

14

7 Потоа заврши инсталацијата за еден кабинет. Исто како и следниот кабинет.

8 приклучок за кабел.

Поврзете го машкиот приклучок (со кабел) од следниот кабинет со цврсто приклучокот за жени од горниот кабинет.

15

9 Користејќи го истиот режим за да ја завршите конекцијата за одмор (кабел со пет пина), тогаш заврши работата за инсталација за целосен LED дисплеј.

16

Одржување по продажбата

1 Кабинетот поддржува одржување на еднократно патување. Ако има лоша LED светилка или оштетување на една лента, можете да ја отстраните лентата одделно без да ги извадите кабинетот и контролната кутија.
17

2, поддршка на кабинетот пред и назад инсталација и одржување. Ако имате проблем на единечен кабинет, можете да го отстраните кабинетот од предниот и задниот дел на екранот.

18

3, Ако на контролната кутија има оштетувања, треба да го извадите орманот и да го отворите капакот на кутијата за напојување за да направите поправка и размена на работи.

19

Големина на кабинетот:

20

Пакет: Дрвена кутија 1 за кабинети за завеси од 10 ленти.

Големина на пакетот:

21

Овој производ на серија за завеси за надворешни LED ленти широко се користи за градење на фасада, зад стаклен wallид, пред стаклен wallид, предводена билборд и знаци и над зградата.

Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика во Нанша Гуангжу во Кина. Ве молиме контактирајте со нас за какви било прашања или прашања!

Параметар на екранот на предводена од завесата

Број на модел

Пиксел теренот

Конфигурација на пиксели

Големина на блок модул

Резолуција на модул

Густина

Материјал за кабинет

Големина на кабинетот (л * ч * т)

Тежина на кабинетот

Метод на возење

Најдобар агол на гледање

Максимална потрошувачка на енергија

Бои

Сива скала

Температура на боја

Метод на контрола

Уред за возење

Фреквенција на рамки

Фреквенција на освежување

Осветленост

Работен напон

Работна температура

Вон-контролна точка

Контрола на осветленост

IP одделение

Mtbf

Транспарентност

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site