Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > LED дисплејот е фиксиран

LED дисплејот е фиксиран

Категории на производи од LED дисплејот е фиксиран , ние сме специјализирани производители од Кина, Лед екран , Лед екран добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед дисплеј екрани R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина LED дисплејот е фиксиран Добавувачи

LED екран за Videoид и LED екран

Ние се стремиме да создадеме производи кои се еколошки избалансирани,   надворешните LED wallsидови се мала потрошувачка.

Нашите LED дисплеи на отворено се компатибилни со различни влезни формати, како што се ДВД плеери, кабловска телевизија, Интернет и Интранет итн.

Овие се високо прилагодени LED wallsидови со дисплеј со LED диоди, секој LED дисплеј е прилагоден во однос на пиксели-тегли, резолуција, големини, форми и др. Нашиот LED дисплеј ужива долг живот, тие се водоотпорни единици и можат да толерираат прашина, влажност или дожд.

Поради DIP технологијата што се користи надворешните видео videoидови се цврсти, издржливи и многу светли. За разлика од другите LED видео wallsидови, LED дисплејот Priva на отворено може да се гледа на директна сончева светлина. Квалитетот на сликата не е компромитиран во нашето решение, затоа екранот е кристално чист и покрај тоа `ден или ноќно време.

Wallидот на екранот на екранот на Priva LED за надворешни апликации е решение за видео-ид засновано на модул. Технологијата што се користи за надворешно LED дисплеј е DIP. Бидејќи ова е решение засновано на модул, може да се обликува во која било форма или големина.


Led video wall display


Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site