Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Изнајмување LED дисплеј > Изнајмување LED дисплеј

Изнајмување LED дисплеј

Категории на производи од Изнајмување LED дисплеј , ние сме специјализирани производители од Кина, Лед приказ за изнајмување , Линд екран за изнајмување добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Сцена предводена од екранот R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • PF-3.9I дисплеј предводен за изнајмување

  PF-3.9I дисплеј предводен за изнајмување

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 20000m2/month

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Што бара дисплеј за изнајмување на Led фаза 1, Визуелен ефект. Екраните на екранот предводени од Piva Rent се секогаш под тест за камера со висока дефиниција, потребите за освежување и длабочина на боја се строги. Значи, конфигурацијата е поголема. 2, структура на кабинетот и инсталација. Дисплеј предводена од...

  • Изнајмување на LED дисплеј PF-3.9O

  Изнајмување на LED дисплеј PF-3.9O

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 20000m2/month

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Екран за LED дисплеј Изнајмување на кабинет од 500 mm * 500 mm може значително да го намали времето за инсталација. времето на водење на видео- метопи не треба да се троши. Изнајмување серија PF LED екранот со безжична врска за модулите и деловите на модулерот добиваат одржување лесно и брзо. Висока стапка на...

  • PF-4.8O Отворен изнајмување Лед екран

  PF-4.8O Отворен изнајмување Лед екран

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 20000m2/month

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Priva Отворен SMD LED видео ѕид екран Die Cast на Amluminum е многу погоден PF серија LED екран за внатрешна и надворешна употреба за изнајмување. со растојание од пиксели од P2.6 mm. P3.4 mm P3.9 mm и P4.8 mm, поради пластична технологија за обликување со вбризгување во модулот, можеме да ја постигнеме оваа стапка на...

  • PF-2.6I LED екран за изнајмување

  PF-2.6I LED екран за изнајмување

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 20000m2/month

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  За ЛЕР-дисплеј за внатрешна и надворешна изнајмување , времето е пари. Priva предводена развиена PF серија за изнајмување ЛЕР LED дисплеј без кабел серија со брзина од 500мм * 500мм со големина на кабинетот за инсталирање на ЛЕР дисплејот на екранот . Со дизајн без кабелски кабинет, ќе чини многу помалку време за...

  • PF-2.8I LED екран за изнајмување

  PF-2.8I LED екран за изнајмување

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 20000m2/month

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Прива водеше е намерно да се воведе оваа PF серија на изнајмување предводена екран на екранот апликација. Оваа серија на Rental LED екранот за дисплеј е дизајниран со модули за конекција без кабли, висока стапка на освежување, брза инсталација, сооднос со висок контраст и лесна тежина, што подобар визуелен влез и...

  • Изнајмување на LED дисплеј PF-2.9I

  Изнајмување на LED дисплеј PF-2.9I

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 20000m2/month

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  PF Led Led Display е со голема стапка на освежување, брза инсталација, висок контраст, мала тежина, нејзината општа карактеристика е: безжичен кабинет со алуминиумски лек, без никакви нарушувања и заостанувања, но тој е пофлексибилен и подобар визуелен влез. Бидејќи преместувањето од една до друга локација, додавањето...

  • Изнајмување PF-3.4O LED дисплеј

  Изнајмување PF-3.4O LED дисплеј

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 20000m2/month

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  После долгогодишно развивање на сцената на LED дисплејот, дефиницијата за LED екран е поголема и повисока, тенденцијата на прием за внатрешно изнајмување LED дисплеј на пазарот во моментот е да се развие со висока прецизност структура на кабинетот за мал пиксел. Големината на панелната LED панел Сценскиот кабинет...

Кина Изнајмување LED дисплеј Добавувачи

Пристапот за изнајмување предложена од серија Priva PF е специјално дизајниран за сцена или настан на кој им е потребна брза инсталација и демонтажа. Еден вид кабинет може да се користи за околно и надворешно опкружување. Исто така, има опција за крива. Напредна висока осветленост со технологија со сива скала, висок сооднос на контраст, одличен однос на освежување и сите овие карактеристики гарантираат брилијантен и убав екран предводена од изнајмување

Заедно со технологијата за капсулирање на ЛЕР и развојната линија за производство на SMT, развиените се појавуваат надворешните екрани за дисплеј со мали пиксели или LED дисплејот за изнајмување со висока дефиниција . Сценскиот LED дисплеј се дизајнирани за сцени или емисии. Денес, се повеќе емисии и настани се опремени со изнајмување на ЛЕР-екран за прикажување на видео или сцена во позадина. Поради својата нефиксирана пригода за употреба, се бара приказ на сцената LED диск да биде лесно склопуван и расклопуван.


Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site