Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Криејтив екран на екранот > ЛЕР дисплеј за дисплеј со диџеј

ЛЕР дисплеј за дисплеј со диџеј

Категории на производи од ЛЕР дисплеј за дисплеј со диџеј , ние сме специјализирани производители од Кина, ЛЕР дисплеј за дисплеј со диџеј , Преносен диџеј Бут добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од ВИВ LED диџеј со кабина за дисплеј R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • P4.8 Шестоаголен дисплеј со конзола за диџеј диџеј

  P4.8 Шестоаголен дисплеј со конзола за диџеј диџеј

  • Бренд: Прива

  • Пакување: дрвена кутија / кутија за летање

  • Сертификат: ISO2004

  • Место на потекло: Кина

  • Транспорт: Ocean,Land,Air

  Врз основа на оригиналниот LED дисплеј, Hexagon LED дигитален конзола за дисплеј е еден вид прилагоден екран на дисплеј, кој исто така може да се изработи нарачани со своите форми, резолуција и големини. Електронски знак за екран на табела со диџеј диџеј може да се прилагоди на повеќето структури и околини според...

  • P4.8 VAV LED дисплеј за кабини за диџеј

  P4.8 VAV LED дисплеј за кабини за диџеј

  • Бренд: Прива

  • Пакување: дрвена кутија / кутија за летање

  • Сертификат: ISO2004

  • Место на потекло: Кина

  • Транспорт: Ocean,Land,Air

  ВИВ LED диџеј со кабини - „"ивеј од себе“! Одлична техника: Со развој на технологија за капсулација и LED чип, пикселите на Led Dj Console Display HD музичката забава станува сè помала и помала, што обезбедува подобра мазност на површините и супер широк агол за прикажување предводена од затворен простор. Уникатен...

  • P4.8 Дисплеј со диџеј Бут за мали ноќни елфси

  P4.8 Дисплеј со диџеј Бут за мали ноќни елфси

  • Бренд: Прива

  • Пакување: дрвена кутија / кутија за летање

  • Сертификат: ISO2004

  • Место на потекло: Кина

  • Транспорт: Ocean,Land,Air

  LED дисплејот Priva P4.8 Неправилен облик во форма , стана нова опрема за пабовите. Со шарен ефект на екранот, флексибилно присуство на слика, исклучително визуелно уживање, атмосферата би била да ја достигне целата лента до неговиот најдобар ефект. Формите на уникатен дизајн LED диџеј држач за прикажување на табелата...

Кина ЛЕР дисплеј за дисплеј со диџеј Добавувачи

Преносен диџеј Бут дисплеј е нередовниот дисплеј со непречено спојување, што може да ја активира синхроно музиката и видеото. Видео диџеј со кабина за дисплеј реализира висока осветленост, голем агол на гледање, висока резолуција и сооднос на голема контраст.

Екранските дисплеи на Priva LED DJ се пристрасни кон корисниците со посебни потреби. Во моментов, тие главно се користат на места за забава, медиуми на отворено, изложбени сали и други околини.

Карактеристики

1. мала тежина, голема дисипација на топлина, мала потрошувачка

2 . Компатибилен мулти-изворен внес како DVD, DVI, VGI

3. Вид на временски услови: оптоварување со снег и ветер, влажност, заштита од гром


Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site