Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Криејтив екран на екранот > ЛЕР дисплеј конзола за диџеј

ЛЕР дисплеј конзола за диџеј

Категории на производи од ЛЕР дисплеј конзола за диџеј , ние сме специјализирани производители од Кина, ЛЕР дисплеј конзола за диџеј , Екран за дисплеј конзола за LED диоди за фантазии добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Видео LED дигитален конзола за дисплеј R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • P4.8 Дијамант LED дигитален конзола за дисплеј

  P4.8 Дијамант LED дигитален конзола за дисплеј

  • Бренд: Прива

  • Пакување: дрвена кутија / кутија за летање

  • Сертификат: ISO2004

  • Место на потекло: Кина

  • Транспорт: Ocean,Land,Air

  Приказот Дикенд Dj Booth Display е познат како креативен екран, кој има посилен ефект на визуелен шок од традиционалниот панел за приказ. Тоа не само што ја руши границата на редовната форма, туку и се разликува од конвенционалниот екран на предводена светлина. Тоа е триаголен модул кој се разделува во форма на...

  • P5 Fantasy LED дисплеј конзола за дисплеј

  P5 Fantasy LED дисплеј конзола за дисплеј

  • Бренд: Прива

  • Пакување: дрвена кутија / кутија за летање

  • Сертификат: ISO2004

  • Место на потекло: Кина

  • Транспорт: Ocean,Land,Air

  Супер висока осветленост : Мали пиксели на P5 затворен диџеј со дисплеј со дисплеј во позадината на музиката P5 се повеќе популарни со развојот на времето, особено Интерактивниот дигитален говорник за дигање . Со шемата за дизајнирање на чипови 1R1G1B и ултра висока осветленост, Prina Fashion Show Stage DJ Booth...

  • P4.8 дисплеј на конзоли за диџеј конзола за LED саќе

  P4.8 дисплеј на конзоли за диџеј конзола за LED саќе

  • Бренд: Прива

  • Пакување: куќиште за дрво / кутија за летање

  • Сертификат: ISO2004

  • Место на потекло: Кина

  • Транспорт: Ocean,Land,Air

  Приказ за дисплеј со димензии на DJ Priva LED со повеќекратна форма е предводена во екранот со специјална форма, кој се менува врз основа на оригиналниот дисплеј со предводена дисплеј. Карактеристиките на неговата може подобро да се прилагодат на целокупната структура и услови на зградата, а според барањата, нејзината...

  • P5 дисплеј со дисплеј со дигитални димензии на DJ DJ

  P5 дисплеј со дисплеј со дигитални димензии на DJ DJ

  • Бренд: Прива

  • Пакување: дрвена кутија / кутија за летање

  • Сертификат: ISO2004

  • Место на потекло: Кина

  • Транспорт: Ocean,Land,Air

  Прекрасен живот, уживајте во непрестајното! Позадинска позадина на Priva LED DJ Контекст е еден од типот на предводена табла, која е прилагодена според барањата на клиентите. Се повеќе и повеќе забава, само иновацијата може да биде доволна за привлекување клиенти. Во моментов, само оптимизираните форми можат да го...

  • P5 LED дигитален конзола за дисплеј Меџик плоштад

  P5 LED дигитален конзола за дисплеј Меџик плоштад

  • Бренд: Прива

  • Пакување: дрвена кутија / кутија за летање

  • Сертификат: ISO2004

  • Место на потекло: Кина

  • Транспорт: Ocean,Land,Air

  Со реновирањето на времето, екранот за дисплеј дисплеј конзола на Priva Indoor LED стана се повеќе популаризиран без разлика во кој град е. P5 LED DJ BoothDisplay Музички настани со хексадерон се нарекува и 3D Cube LED дисплеј за рекламирање. За разлика од другите нормални LED видео Wallидови, ЛЕР екранот за дисплеј...

Кина ЛЕР дисплеј конзола за диџеј Добавувачи

LED дисплеј Конзола за диџеј е еден вид предводена електронска дисплеј екран дизајниран и изработен според специфичните барања на клиентот. Фаза на дисплеј на дигитални табели со дигитални табели Диџеј може да се примени во многу полиња заради флексибилноста на контрола и комбинација. Станува збор за шипка, која е најистакнатата фасадна фаза.

Има влијание на сцената, започнува од овој момент. Може да се користи во шипки, KTV, сценски перформанси и други места.

Карактеристики

1. Исклучителен ефект, мазна транзиција

2. Соберете и расклопувајте дизајн, брзо и удобно одржување

3. Иновативно уникатно создавање, бар визија 3Д дизајн на концепт

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site