Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Криејтив екран на екранот > Дисплеј на диџеј LED

Дисплеј на диџеј LED

Категории на производи од Дисплеј на диџеј LED , ние сме специјализирани производители од Кина, Дисплеј на диџеј LED , ЛЕД дисплеј DJ добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Внатрешен дисплеј на диџеј R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • P5 LED диџеј за прикажување на табела со пеперутка

  P5 LED диџеј за прикажување на табела со пеперутка

  • Бренд: Прива

  • Пакување: дрвена кутија / кутија за летање

  • Сертификат: ISO2004

  • Место на потекло: Кина

  • Транспорт: Ocean,Land,Air

  P5 LED диџеј за прикажување на табела со табела - Вашиот свет, вие доминирате. Користете го дигиталниот пеперутка LED видео Wallид диџеј Диџеј користејќи го нуди одличниот магичен избор на LED видео wallид на потрошувачите во индустријата за забава. Нема да влијае на квалитетот на сликата со нашиот решител во затворен...

  • P5 LED диџеј Дисплеј на табели Бетмен

  P5 LED диџеј Дисплеј на табели Бетмен

  • Бренд: Прива

  • Пакување: дрвена кутија / кутија за летање

  • Сертификат: ISO2004

  • Место на потекло: Кина

  • Транспорт: Ocean,Land,Air

  P5 LED DJ Table - Каде и да одите, секогаш ќе бидам таму. Атрактивни облици на лилјаци : Беспрекорно распрскувачки дигитален диџеј дисплеј Целосната боја широко се шири што ќе донесе креативна фаза за публиката. Едноставна работа : LED дисплеј со диџеј може да се користи за сервис за грб, склопување и расклопување,...

Кина Дисплеј на диџеј LED Добавувачи

Во последниве години, екранот предводена од диџеј стана голем број врвни ознаки на бар и ноќни продавници. LED екранот диџеј може да го претстави најблескавиот ефект и совршената комбинација на музика и визија. Преку комбинација на прилагодено видео и диџеј предводено од диџеј, може да се игра самостојно, може да се игра на предводена табла на екранот и може да се игра за да се направи сцената похиерархиско чувство.

Се користи светлосен нафора од висока површина, целиот процес на производот е контролиран со анти-статички, односот на раздвојување на светлина и боја е помал од 10 фунти. Најдоброто е затворен дисплеј со висока дефиниција и прецизноста на LED дигиталниот дигитален диџеј со растојание од 4мм-5мм е повеќе од 60000 поени на метар квадратен, што може да ги исполни барањата за голема прецизност и дисплеј со мала површина.

Карактеристики:

1. Голема разновидност на фантазии, благодатно витка фигура, прилагодена услуга.

2. Аплициран за рекламирање, образование, спорт, изложба, плоштади, реална состојба, изведување итн.

3. За да креирате h i ghlight индивидуални култура, подобрување на имиџот на градот, да се постигне градот знаменитости, реализира нагласи комерцијална вредност

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site