Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Криејтив екран на екранот > Дисплеј на диџеј LED > P5 LED диџеј Дисплеј на табели Бетмен

P5 LED диџеј Дисплеј на табели Бетмен

P5 LED диџеј Дисплеј на табели Бетмен

Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Време на испорака: 25 Денови

Основни информации

  Pixel Pitch: 5mm

  Pixel Density: 40000

  Scanning Mode: 1/16 Scanning

  Cabinet Material: Aluminum

Additional Info

  Пакување: дрвена кутија / кутија за летање

  Бренд: Прива

  Транспорт: Ocean,Land,Air

  Место на потекло: Кина

  Сертификат: ISO2004

  HS код: 8528591090

  Порт: Guangzhou,Shenzhen

Опис на производот

P5 LED DJ Table - Каде и да одите, секогаш ќе бидам таму.

Атрактивни облици на лилјаци : Беспрекорно распрскувачки дигитален диџеј дисплеј Целосната боја широко се шири што ќе донесе креативна фаза за публиката.

Едноставна работа : LED дисплеј со диџеј може да се користи за сервис за грб, склопување и расклопување, лесно и брзо спојување.

Слика Ефект: LED DJ Табеларен приказ за диско dopts напредни SMD технологијата да се донесе визуелно уживање и чувство со 3D, како и технологијата за производство на високо ниво. Неопходно е да се компактен, груб, мала конструкција. Тоа не само што може да донесе визуелно уживање преку висока осветленост и резолуција, туку може да ги исполни барањата и пореални за високиот визуелен квалитет на комерцијална употреба со голема сива скала и висока стапка на освежување. Поговорка вели: [Осветли го животот и осветли ја твојата убавина “.
Специјална контрола : Може да се претстават различни формати за внесување, кои можат да постигнат заедно заедно помеѓу сцената и светлината.
Работни услови : Незаборавно е дали LED видео Wallид диско се користи за затворено или дневно и ноќно време.
Метод на контрола : Без разлика дали LED дисплејот со дисплеј за дигитални дигалки се контролира преку синхронизација или асинхронизација.
Персонализација : Може да се изврши нарачка според вашите барања.
Работни места : барови, вокален концерт, КТВ, теретана, забавни активности, пропаганда на слики и сл.Име на ЛЕР на екранот: P5 LED диџеј за прикажување на табели Бетмен
LED класа: SMD2121

Пиксел терен: 5мм
Големина на кабинетот: Прилагодено


Карактеристики на производот

Ниска потрошувачка на енергија

Висока осветленост

Долг животен век

Енергија-конзервација


brightness1


Параметар

Batman parameterПреглед на компанијата

company view priva sz

office sz

Одлична технологија за прикривање на само SMD

long time

smt production

smt 2

smt123

Категории на производи : Криејтив екран на екранот > Дисплеј на диџеј LED

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong