Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Транспарентен LED дисплеј > LED дисплеј за стакло

LED дисплеј за стакло

Категории на производи од LED дисплеј за стакло , ние сме специјализирани производители од Кина, Лед приказ на стакло , Лед приказ за стакло прозорец добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Отворен про Transирен LED-приказ R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • Транспарентна цена на екранот

  Транспарентна цена на екранот

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвени кутии / Воздушни случаи

  • Способност за снабдување: 40000m2/year

  • Сертификат: ISO2004

  • Модел бр.: GR3S

  транспарентна цена на екранот Што е LED транспарентен екран? LED проирниот екран како што подразбира името е дека LED дисплејот има својство на пренесување на светлина како стакло. Неговиот принцип на имплементација е микро-иновација на екранот на светло-лентата, насочени подобрувања во процесот на производство на...

  • Транспарентно стакло предводена цена за прикажување

  Транспарентно стакло предводена цена за прикажување

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 40000m2/year

  • Сертификат: ISO2004

  • Модел бр.: GR5

  Транспарентно стакло предводена цена за прикажување LED стаклениот екран е високо-прилагодено оптоелектронско стакло кое користи про transparentирна технологија за спроводливост за лепење на слојот на структурата на LED (диоди што емитуваат светлина) помеѓу два слоја стакло. Според барањата за апликација, ЛЕР може да...

  • LED дигитални знаци за прикажување

  LED дигитални знаци за прикажување

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 40000m2/year

  • Сертификат: ISO2004

  • Модел бр.: GR7

  Прикажува дигитална сигнализација Инсталацијата на LED стаклениот екран е да ја резервира позицијата за инсталација на екранот однапред кога ја дизајнирате зградата, а потоа на стаклениот скелет се поставува архитектонско стакло. Не постои начин да се инсталира постојниот стаклен curtид за завеси. Инсталација на LED...

  • транспарентен дисплеј предводена од прозорецот

  транспарентен дисплеј предводена од прозорецот

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвени кутии / Воздушни случаи

  • Способност за снабдување: 40000m2/year

  • Сертификат: ISO2004

  • Модел бр.: GR10

  транспарентен дисплеј предводена од прозорецот Како излегува LED електронската слика на екранот синхронизирана со телевизорот? Прво проверете дали вашиот електронски екран е синхронизиран, контролирајте го електронскиот компјутер на екранот и додајте видео картичка (не сите поддршка за видео картички), изберете го...

Кина LED дисплеј за стакло Добавувачи

Зошто дисплејот предводена од завесата за стакло може да го води модата на надворешните медиуми?

Екранот за завеси LED стакло се појави како ненадеен изглед на пазарот на отворено медиуми.

Со предностите на технологијата за капсулација, висока осветленост, широк агол на гледање, прилагодлив простор на екранот и лесна инсталација, транспарентниот стакло со предводена стакло постепено ги замени традиционалните билборди, лесни кутии и сл., И стана нова профиларна сила за рекламирање на отворено медиуми. Во исто време, мал терен е применлив на стаклениот ledид екран предводена од екранот и водениот стаклен екран за прозорец. Постојат `повторно на различни видови на LED дисплеј производи погодни за стакло ѕид и стакло, како што се транспарентни LED дисплеј и LED екран лента завесата. Како да, внатрешниот и надворешниот displayид дисплеј за завеси стана водечка индустрија за водечки дисплеј пазар

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site