Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Транспарентен LED дисплеј > LED медиуми Faceda EMC-B

LED медиуми Faceda EMC-B

Категории на производи од LED медиуми Faceda EMC-B , ние сме специјализирани производители од Кина, LED дисплеј за завеса , Екран предводена од решетката добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед медиумска фасада R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • P15-31 LED екран за завеса

  P15-31 LED екран за завеса

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  LED фасади за оглас Денес, повеќето згради бараат видео ЛЕД-медиумски фасаден дисплеј што може правилно да се спои со естетиката на градењето. Тој е хармоничен и енергетски ефикасен. Тие трошат помалку енергија и предизвикуваат помалку загадување на светлината. На отворено LED дисплеј работи како медиумите фасада...

  • ЛЕР МЕДИУМИ ФАКАДЕ ЕМС

  ЛЕР МЕДИУМИ ФАКАДЕ ЕМС

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  LED фасади за оглас Денес, повеќето згради бараат видео ЛЕД-медиумски фасаден дисплеј што може правилно да се спои со естетиката на градењето. Тој е хармоничен и енергетски ефикасен. Тие трошат помалку енергија и предизвикуваат помалку загадување на светлината. На отворено LED дисплеј работи како медиумите фасада...

  • p25 / 50 Транспарентен дисплеј предводена со EMC

  p25 / 50 Транспарентен дисплеј предводена со EMC

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Како отворено предводена завеса прикажува води модата на рекламирање на отворено? Приказот за завеси предводена од отворено се појави ненадејно на пазарот како нов изглед на производи за градење медиуми фасада. Со предности на висока осветленост, прилагодлива површина на екранот, лесен дизајн на инсталацијата,...

  • P31,25 Екран предводена завеса EMC-B

  P31,25 Екран предводена завеса EMC-B

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  ЛЕР МЕДИУМСКИ ФАКАДИ СО МЕК-Б тест ПЦЕ серија на LED фасади за медиуми е уште една опција за специфични дворови каде што е потребно извештај за тестирање на LED MEDIA FACADE EMC EMC-B. И PRIVA LED успешно го направи тоа !!!! Голем екран на отворено, транспарентно предводена од светло може да спектакуларна работа во...

  • LED дисплеј за завеса на решетката P25-41.6 ЕМС-Б

  LED дисплеј за завеса на решетката P25-41.6 ЕМС-Б

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  LED дисплеј за завеси на решетката со решетка со EMC-B тест LED дисплеј за заграда на решетката на PCE серија е уште една опција за некои додворувања каде што EMC-B е неопходно за LED MEDIA FACADE. И PRIVA LED успешно го направи тоа !!!! Голем LED дисплеј за завеси...

  • Отворен Транспарентен LED-екран

  Отворен Транспарентен LED-екран

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  ЛЕР МЕДИУМСКИ ФАКАДИ СО МЕК-Б тест ПЦЕ серија на LED фасади за медиуми е уште една опција за специфични дворови каде што е потребно извештај за тестирање на LED MEDIA FACADE EMC EMC-B. И PRIVA LED успешно го направи тоа !!!! Голем екран на отворено, транспарентно предводена од светло може да спектакуларна работа во...

Кина LED медиуми Faceda EMC-B Добавувачи

После долгогодишен напор, PRIVA веќе се разви како професионален производител на надворешна снабдувачка решетка за LED решетки за завеси на отворено. Отворена завеса со апликација главно покрива LED рекламирање на отворено, ЛЕР-медиумски фасади и така натаму. Што се однесува до слабоста на традиционалното предводено прикажување како тежок, лесен, лесен, тешко за склопување, одржување, висока цена, PRIVA разви нова серија на решетка за завеси предводена од решетки чија транспарентна стапка е до 80%, за да одговорат на повикот на на индустријата за прикажување. Серија за завеси од решетки PRIVA го решаваат проблемот таму каде што има предводено екран нема светло, успешно. Следејќи ја политиката на некои кантри, LED фасадата за медиуми или екранот предводени од завеса мора да го минат EMC-B. Оваа серија на производи е да се реши овој проблем.Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site