Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > LED дисплеј за периметар

LED дисплеј за периметар

Категории на производи од LED дисплеј за периметар , ние сме специјализирани производители од Кина, Екрани за прикажување на предводените периметар , Лед прикажува со периметар добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Периметар предводени одбори R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • Екран на екранот предводена од стадионот P16 на отворено

  Екран на екранот предводена од стадионот P16 на отворено

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Екранот за стадион LED е специјално дизајниран LED дисплеј производи според посебните барања за апликација на стадионот, тој главно се користи како ограда на стадион и играње информации за рекламирање. Тој е еден од најдобрите формати за рекламирање. Опкружена со информации за рекламирање кои можат непрекинато...

  • Екрани на екранот предводени од надворешниот периметар P10

  Екрани на екранот предводени од надворешниот периметар P10

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Екран на екранот предводена од стадионот на отворено користени на фудбалски терен, кошаркарски терени и други спортски места за рекламирање. Тоа е совршена комбинација на современ спорт и деловен модел со прекрасна игра и циклус на рекламирање информации. Екран на отворено предводена од банер на прозорци на теренот, е...

Кина LED дисплеј за периметар Добавувачи

LED дисплеј за периметар

LED Perimeter display

ЛЕР-екраните за надворешни периметарски дисплеи се во основа периметарски рекламни табли. Тие се LED дисплеи на отворено кои се користат како гигантски транспаренти за прикажување на ниво на земја, кои се многу широки во ширина и кратки во висина. Одборите на LED екранот за периметар, најчесто се користат за рекламирање и се ефикасни при прикажување на континуирано рекламирање на пораките за ЛЕР дисплеите низ спортско игралиште и на спортска сцена. Тие се многу брзи и едноставни за инсталирање и овозможуваат модулот да се прилагоди на различни агли за подобри резултати на ТВ-преносите. Овие прикази се користат специјално од властите на стадионот и спортските клубови, спортски маркетинг компании кои можат да имаат корист од повратите што можат да ги соберат преку приходите генерирани од реклами за време на натпреварите. Со употреба на супер широк агол на гледање, ЛЕД-екранот за периметар на отворено ја зголемува количината на гледачи, а исто така може да се прикажат и повеќе реклами одеднаш. Исто така, силиконската гумена маска на LED кабинетот и горната заштитна капа ја обезбедуваат безбедноста на плеерот и на екранот.

Периметарските LED дисплеи предводени од Priva можат да се развиваат во различни димензии и да бидат опремени со целосен систем за контрола, дистрибуција на моќност и податоци, кабли и што е најважно од нашиот софтвер за управување со рекламирање. Тие се екрани со голема освежување, составени од комплетно време отпорни на временски услови, погодни за апликации на отворено. Нашиот тим од инженери во домот ќе ви обезбеди техничка поддршка, помош и одржување.


Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site