Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > LED дисплеј за периметар > Екрани на екранот предводени од надворешниот периметар P10

Екрани на екранот предводени од надворешниот периметар P10

Екрани на екранот предводени од надворешниот периметар P10

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Мин. Со цел: 1 Set/Sets
Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

  Модел бр.: Prb-10

  Tube Chip Color: Full Color

  IP Rating: IP65

  Pixel Pitch: 10mm, 10mm

  Pixel Configuration: 1R, 1G, 1B

  Display Function: Video Display

  Average Power Consumption: 220W / m²

  Pixel Density: 10000 dot / m²

  Scanning Mode: 1/4 Scan

  Display Type: LED Video Display

  Application: Advertising

  Certification: CE, CCC, ETL

  Size Of Pixel: DIP346

  Module Size: 320mmx160mm

  Module Resolution: 32X16

  Cabinet Size: 1280MMX800MM

  Cabinet Material: Iron/ Aluminum

  Cabinet Weight: 55KG

  Brightness: >7000nits

  Refresh Rate: >1920HZ

Additional Info

  Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  Продуктивност: 2000m2/month

  Бренд: Прива

  Транспорт: Ocean,Land,Air

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 20000m2/Year

  Сертификат: ISO2004

  HS код: 8528591090

  Порт: Shenzhen,Guangzhou

Опис на производот

Екран на екранот предводена од стадионот на отворено користени на фудбалски терен, кошаркарски терени и други спортски места за рекламирање. Тоа е совршена комбинација на современ спорт и деловен модел со прекрасна игра и циклус на рекламирање информации. Екран на отворено предводена од банер на прозорци на теренот, е богат со вистинско борбено искуство, успешни случаи, глобален натпревар на стадион без зборови за квалитет на видео, одлични перформанси во боја, настани во живо во реално време, за спонзори на спортски стадиони и организатори да ја промовираат имиџот на брендот. Додека ја рекламирате пораката, максимално ја исполнува стимулацијата на секоја публика и совршена. Зошто е причината зошто екранот за прикажување на периметарот Лед станува толку популарен во поднесениот стадион.

Priva PH10 надворешни предводени екрани на екранот за Фудбал усвојуваат напредни предводени диоди и дизајн на PCB, како и технологија на производство на високо ниво што ја прави водечката табла за дисплеј мала потрошувачка на енергија, слика појасна и живописна, без треперење и слепи точки. Надворешно LED рекламирање во боја, на екранот е дизајниран и произведен во водоотпорен и водоотпорен дизајн, така што може да работи многу добро при дожд и сонце. Може да се собере и расклопува многу лесно, тој е идеален производ за секаков вид реклами.


Име на ЛЕР екранот: Екран на екранот на P10 предводена од надворешниот стадион

LED класа: Натопи LED светилка


Пиксел терен: 10мм
Големина на кабинетот: 1280mm (w) X 800mm (ч) - Големината на кабинетот е прилагодена


Карактеристики на производот

1, прилагодлив на аголот

Кабинетот на екранот предводена од екранот на стадионот може да го прилагоди аголот на кабинетот (60 ° ~ 90 °) според различните барања, а публиката нека ја види содржината на емитувањето.

Outdoor Perimeter led display


2, Усвојувајте мека маска и мека полукружна перница која спречува да му наштети на плеерот и да го забави влијанието на предните екрани

Outdoor led banner display screen with soft mask


Priva Outdoor Stadium with Soft pillar
3, висока стабилност

Користете DIP предводена ламба која е најстабилниот предводени тип за надворешно предводено светло. Висока заштита на вода од IP65, погодна за вистинитоста на околината. Функционална на -20 -50 ℃, без дополнителни A / C е потребно, заштеда на инсталација и операција costs.Could работа 24 часа X7days работи. Постојано правење пари за вас !!

Outdoor led display screens for football with waterproof perfomance


4, 4800HZHigh стапка на освежување и високо ниво на сива боја , направете го екранот за LED дисплеј пореални и исполнуваат барањата за висок визуелен квалитет на комерцијална употреба.

P10 Outdoor led banner display screen

Supp ort функција за контрола на мрежата , така што можете да бидете на едно место LED контролни дисплеи во неколку градови и да ја ажурирате содржината во секое време што сакате

Широк агол на гледање со голема осветленост . направете го водениот екран на екранот видлив дури и под сонцето


Осветленост на осветленоста во денот и ноќното време . Со кои се избегнува светло загадување и заштедете ја цената на електрична енергија

Perimeter outdoor led display screen


Параметри:

Model Prb-10
Pixel Pitch(mm) 10
Physical Density(dot/m²) 10,000
LED Configuration 1R1G1B
LED Type DIP346
Model Size(mm*mm) 160 x 160
Module Resolution( W*H) 16 x 16
Drive Mode 1/4 scan
Brightness(cd/m²) ≥7500
Max Power Consumption(W/ m²) 500
Average Power Consumption( W/m²) 180
Cabinet Size(mm*mm) 1280x 800
Cabinet Resolution(W*H) 128x 80
Mini. View Distance (m) 9
View Angle(deg.) Horizontal≥110℃,Vertical≥70℃
Grey Scale ≥16 bits
Refresh Rate( Hz) ≥960
MTBF >10,000 hours
Life Span ≥100,000 hours
Working Input Voltage AC220V/50Hz or AC110V/60Hz
Module Display Brightness Uniformity <2%
Earth Leakage Current <3mA
Temperature-operating -25℃~45℃
Humidity-operating 10%~95%
Operating System Windows98/me/2000/NT/XP/W8/Vista/W7Outdoor led display screen for football -manufacture

Преглед на компанијата

Factory GZ


Office 1SMT production lineSMT line

Auto module assembly line

Категории на производи : LED дисплеј за периметар

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong