Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > LED дисплеј за периметар > Дисплеј предводени од периметарот на стадионот

Дисплеј предводени од периметарот на стадионот
Дисплеј предводени од периметарот на стадионот

Дисплеј предводени од периметарот на стадионот

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Мин. Со цел: 1 Set/Sets
Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

  Модел бр.: Prb-16

  Tube Chip Color: Full Color

  IP Rating: IP65

  Pixel Pitch: 16mm

  Pixel Configuration: 1R, 1G, 1B

  Display Function: Video Display

  Average Power Consumption: 180W / m²

  Scanning Mode: Static Scan

  Display Type: LED Video Display

  Application: Advertising

  Certification: CE, CCC, ETL

  Pixel Density: 3906dots/m2

  Module Size: 256mmx256mm

  Module Resolution: 16X16

  Cabinet Size: 1280mmx768mm Or Customized

  Cabinet Material: Iron/ Aluminum

  Cabinet Weight: 55KG/ Iron

  Refresh Rate: >1920HZ

  Brightness: >8000nits

  Life Span: 100,000Hours

Additional Info

  Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  Продуктивност: 2000m2/month

  Бренд: Прива

  Транспорт: Ocean,Land,Air

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 20000m2/Year

  Сертификат: ISO2004

  HS код: 8528591090

  Порт: Shenzhen,Guangzhou

Опис на производот

Дисплеј предводени од периметарот на стадионот

Екранот за стадион LED е специјално дизајниран LED дисплеј производи според посебните барања за апликација на стадионот, тој главно се користи како ограда на стадион и играње информации за рекламирање. Тој е еден од најдобрите формати за рекламирање. Опкружена со информации за рекламирање кои можат непрекинато ефективни, ги опфаќаат сите спортски места. Со специјален дизајн и дизајнирање на кабинети, направете го производот да има добра отпорност на удар, водоотпорност и спречување на пожар, со специјална маска и прилагодлив дизајн на агол на држачи на кабинетот, го гарантираат неговиот одличен ефект на прикажување. Стадион Банер Лед Dis PLA y се користат во фудбалски терен, кошаркарски игралишта и други спортски објекти за реклама.

Екранот на екранот предводена од стадионот P16 на отворено усвојува напредни диоди и дизајн на PCB, како и технологија на продукција на високо ниво, што ја прави водечката табла за ниска потрошувачка на енергија, слика појасна и живописна, без треперење и слепи точки. Екранот за рекламирање предводена од стадионот е дизајниран и произведен во водоотпорен и непропустлив дизајн, така што може да работи многу добро во дожд и сонце. Може да се собере и расклопува многу лесно, тој е идеален производ за секаков вид реклами.

Име на ЛЕР екранот: P16 Предводена надворешна страна на екранот на Standium екран

LED класа: Натопи LED светилка
Пиксел терен: 16мм
Големина на кабинетот: 1280mm (w) X1024mm (ч) - Големината на кабинетот е прилагодена


Карактеристики на производот

1, прилагодлив на аголот

Кабинетот на екранот предводена од екранот за стадион може да го прилагоди аголот на кабинетот (60 ° ~ 90 °) според различните барања, а публиката нека ја види содржината на емитувањето.

Priva outdoor stadium perimeter led display


2, Усвојувајте мека маска и мека полукружна перница која спречува да му наштети на плеерот и да го забавите влијанието на предните екрани

soft mask for standium led screen


Soft pillar for perimeter led display from Priva
3, висока стабилност

Користете DIP предводена ламба која е најстабилниот предводени тип за надворешно предводено светло. Висока заштита на вода од IP65, погодна за вистинитоста на околината. Функционална на -20 -50 ℃, без дополнителни A / C е потребно, заштеда на инсталација и операција costs.Could работа 24 часа X7days работи. Постојано правење пари за вас !!

Standium led display screen of advertisng waterproof


4, 4800HZHigh стапка на освежување и високо ниво на сива боја , направете го екранот за LED дисплеј пореални и исполнуваат барањата за висок визуелен квалитет на комерцијална употреба.

Standium led display screens

Supp ort функција за контрола на мрежата , така што можете да бидете на едно место LED контролни дисплеи во неколку градови и да ја ажурирате содржината во секое време што сакате

Широк агол на гледање со голема осветленост . направете го водениот екран на екранот видлив дури и под сонцето


Осветленост на осветленоста во денот и ноќното време . Со кои се избегнува светло загадување и заштедете ја цената на електрична енергија

Perimeter outdoor led display screen


Параметри:

Model  Prb-16
Pixel Pitch 16 mm
Pixel Density(dots/m²) 3906
Pixel Configuration 1R1G1B
LED Type DIP346
Module size(mm) 256*256
Module Resolution(dots) 16*16
Min.Viewing Distance(m) ≥16
Brightness(cd/m²) ≥6500
Viewing Angle(degree) ≤140°
Average Power Consumption(w/m²) 180-450
Scan Mode STATIC
Protection Level IP65
Cabinet Size(mm) 1280*1024
Input Voltage AC220 V/50HZ or AC 110V/60HZ
Refresh Rate ≥1920HZ
Horizontal/Vertical viewing angle <140°
Gray Scale Recommended 14BIT

Outdoor stadium display manufacture

Преглед на компанијата

Factory GZ


Office 1SMT production lineSMT line

Auto module assembly line

Категории на производи : LED дисплеј за периметар

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong