Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Транспарентен LED дисплеј > Дисплеј за завеса на отворено за ЛЕР

Дисплеј за завеса на отворено за ЛЕР

Категории на производи од Дисплеј за завеса на отворено за ЛЕР , ние сме специјализирани производители од Кина, Предводена видео завеса , Голем предводени екран за завеси добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Медиуми предводени од мрежна мрежа R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • P25 екрани, предводени од екраните за видео фасади

  P25 екрани, предводени од екраните за видео фасади

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  LED фасади за видео клипови - проширување на хоризонтите на рекламирање Кога светот се движи со брзо темпо, треба да постои технологија што може да ги задржи луѓето да се ажурираат и да се забавуваат. Отворено трајно предводено осветлување со LED и фасада на предводени медиуми Emc-b, кое ги забавува луѓето и им нуди...

  • Лед панел екран на отворено

  Лед панел екран на отворено

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Лед панел екран на отворено Традиционалните LED дисплеи за надворешна употреба користат LED-LED диоди. Со напредокот на технологијата на пакување во изминатите две години, SMD LED диоди се здобија со сè повеќе предности заради високо конзистентната режија на гледање на Led Curtain Display, преносливоста на производот...

  • Екран предводена завеса P25-31

  Екран предводена завеса P25-31

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Wallид со големи LED диоди за фасади - најголема корист за рекламирање голем предводен екран на отворено со транспарентност може да биде спектакуларен, особено во текот на денот и ноќта. Јавноста може да види голема Надворешно предводено од транспарентен видео ид од долги растојанија, во сите типови услови на...

  • Екрани на видео на отворено

  Екрани на видео на отворено

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Екрани на видео на отворено Прво, осветленоста мора да биде над 6000CD / M2 (одредена според специфичниот интензитет на светло на околината), а втората е да се види јасно над најблиското растојание за гледање што е потребно од екранот на екранот. Исто како сликањето на нафта, немаме ефект кога ќе погледнеме поблизу....

  • Внатрешен LED екран за завеса

  Внатрешен LED екран за завеса

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Зошто дисплејот предводена од мрежна мрежа може да го води модата на надворешните медиуми? Led Mesh за фиксна инсталација на отворено има релативно стабилен, повторен контакт со публиката, што е погодно за ефикасно пренесување на медиуми со голем екран и разбирање. Повторно, заштеда на зелена енергија, висока техничка...

  • P50 дисплеј за завеси предводена од решетка на отворено

  P50 дисплеј за завеси предводена од решетка на отворено

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 40000m2/year

  • Сертификат: ISO2004

  • Модел бр.: PC50Ⅱ

  Дисплејот за завеси на решетката Priva LED станува сè попопуларен за осветлување и рекламирање во згради. Зошто дисплејот за завеси на решетката на отворено го заменува инструментот за осветлување и Колку знаете за ЛЦД-екранот за завеси , за LED екранот или за ЛЕР Екран на решетка ? Како што покажува името, тие се ист...

  • P15.6 LED дисплеј за завеса за градење

  P15.6 LED дисплеј за завеса за градење

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  LED дисплеј за завеса од завеса: LED фасади за видео-медиуми Интегрирано рекламирање на згради и медиуми Во современиот град, повеќето згради се губат за повисоки вредности на телекомуникациите. ЛЕР видео медиумите фасада на екран е вистинскиот избор кој со право ќе се вклопуваат со естетиката на една зграда и LED...

  • P16 LED дисплеј за завеси за надворешна решетка за завеси

  P16 LED дисплеј за завеси за надворешна решетка за завеси

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  Интегрирано осветлување на згради и реклами за медиуми --- LED фасади за видео-медиуми Дисплеј предводена од решетката на отворено предводена од решетката е таква технологија, дисплеј предводена од решетката предводена од решетката на отворено ги забавува луѓето и им нуди слободно време, забава и информации....

Кина Дисплеј за завеса на отворено за ЛЕР Добавувачи

Специфични карактеристики на LED дисплејот за завеси од решетка за завеси

Што е LED-екран за прикажување на решетката за завеси? решетка завеса екран LED дисплеј е составен од неколку парчиња еден LED лента. Тоа е LED екран кој изгледа како решетка и сега станува се повеќе популарен меѓу LED индустријата. Може да се нарече како лента со LED лента. Бидејќи тоа ни покажува изопачен, мрежен визуелен ефект, така експертите за ЛЕР дисплеј исто така го нарекуваат мрежен LED екран. Овој вид на отворено предводено на екранот главно се применува за wallидови на отворено, стаклен wallид, врвот на зградите, колумни реклами и предводена завеса и така натаму.

Времето дизајнирање на решетката завеса на ЛЕР го нарушува ограничувањето на традиционалното LED дисплеј за згради и wallsидови, го прави собранискиот проект полесен и селективен. Можеби тоа е причината зошто може да се користи широко меѓу сите области. Сега ајде да `s Cata уредник воведат некои техничка предност и како тоа го прави водеше проектот екран полесно.

Решетка завеса LED екран техничка карактеристика Лесни и анти-ветер

Техничка карактеристика за LED решетки за завеси   Висока енергетска ефикасност и мала потрошувачка

Техничка карактеристика за LED решетки за завеси    Висок интегриран дизајн

Техничка карактеристика на LED решетката за завеси во решетка. Ниво на заштита на IP67

Решетка завеса LED екран техничка карактеристика лесна монтажа и одржувањеИспрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site