Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > LED дисплејот е фиксиран > Лед приказ на отворено

Лед приказ на отворено

Категории на производи од Лед приказ на отворено , ние сме специјализирани производители од Кина, Лед приказ на отворено , Лед екран на отворено добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Рекламирање предводена од екранот R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • Дисплеј предводена на отворено

  Дисплеј предводена на отворено

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 50000m2/year

  • Сертификат: ISO2004

  • Модел бр.: Pns-4

  PH4 целокупното рекламирање во боја на отворено, LED екранот усвојува напредни диоди предводени од SMD и дизајн на PCB, како и технологија на продукција на високо ниво. Поради SMD технологијата што се користи, надворешните видео wallsидови се цврсти, издржливи и многу светли. За разлика од другите LED видео...

  • P6 Рекламирање на SMD на отворено Предводена од екранот

  P6 Рекламирање на SMD на отворено Предводена од екранот

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 50000m2/year

  • Сертификат: ISO2004

  • Модел бр.: Pns-6

  Напредните диоди предводени од SMD и PCB-дизајнот се усвоени од Priva PH6 Надворешно LED екран на рекламирање со целосна боја или технологија за производство на високо ниво. Цврста, издржлива и висока осветленост се изведбите на видео outdoorидовите на отворено заради техниката SMD. Се гледа дека Priva P6 на отворено...

  • P8 видео-надворешен LED LEDид

  P8 видео-надворешен LED LEDид

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 50000m2/year

  • Сертификат: ISO2004

  • Модел бр.: Pns-8

  Видео wallsидовите на отворено се полни со цврстина, трајност и голема осветленост при користење на SMD техника. Екранот со предводена светлина на екранот на Priva може да се гледа на директна сончева светлина различна од другите предводени видео идови. PH8 целокупното рекламирање во боја на отворено LED ЛЕД екранот...

  • P16 дисплеј предводена на отворено за фиксен

  P16 дисплеј предводена на отворено за фиксен

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 50000m2/year

  • Сертификат: ISO

  • Модел бр.: PN-16

  Надворешните дисплеи со LED диоди PH16 се користат за супериорни предводени диоди и дизајн PCB и техники на производство на високо ниво, што го прави водениот панел на дисплејот мала потрошувачка на енергија, слика појасна и живописна, без треперење и слепи точки. Екранот на отворено предводена од екранот е дизајниран...

  • P10 заштеда на енергија предводена од екранот на отворено

  P10 заштеда на енергија предводена од екранот на отворено

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 50000m2/year

  • Сертификат: ISO2004

  • Модел бр.: PN-10

  Со карактеристична предност на висока осветленост, висока светлечка ефикасност, голем агол на гледање, долго растојание за гледање, живописна јасна боја, мала потрошувачка на енергија, добра стабилност, долг живот, интегрирање на модуларен дизајн за создавање флексибилна големина, LED дигиталните билборди сега...

Кина Лед приказ на отворено Добавувачи

Надворешно LED дисплеј Екрани за прикажување на Wallид и ЛЕР

Поради DIP технологијата што се користи надворешните видео videoидови се цврсти, издржливи и многу светли. За разлика од другите LED видео wallsидови, LED дисплејот Priva на отворено може да се гледа на директна сончева светлина. Квалитетот на сликата не е компромитиран во нашето решение, затоа екранот е кристално чист и покрај тоа `ден или ноќно време.

Wallидот на екранот со ЛЕР на отворено Priva за апликации на отворено е модул базиран на решение за LED LEDидови. Технологијата што се користи за рекламирање на LED дисплејот е DIP. Прилагодениот тип и големина на кабинетот не е задолжително.

Ние се стремиме да создадеме производи кои се еколошки избалансирани,   ЛЕД-екранот на отворено е исто така мала потрошувачка на енергија или заштеда на енгерија.

Нашиот надворешен LED дисплеј е компатибилен со различни формати за внесување, како што се ДВД плеери, кабловска телевизија, Интернет и Интранет итн.

Овие се високо прилагодени LED wallsидови со дисплеј со LED диоди, секој LED дисплеј е прилагоден во однос на пиксели-тегли, резолуција, големини, форми и др. Нашите LEDидови на LED дисплеј уживаат во долг живот, тие се водоотпорни единици и можат да толерираат прашина, влажност или дожд.

Led video wall display


Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site