Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Прикажи производи

Сите производи

Погледнете:

  • Дисплеј предводена на отворено

  Дисплеј предводена на отворено

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 50000m2/year

  • Tube Chip Color: Full Color

  • IP Rating: IP65

  PH4 целокупното рекламирање во боја на отворено, LED екранот усвојува напредни диоди предводени од SMD и дизајн на PCB, како и технологија на продукција на високо ниво. Поради SMD технологијата што се користи, надворешните видео wallsидови се цврсти, издржливи и многу светли. За разлика од другите LED видео...

  • Знамето на екранот предводено на отворено

  Знамето на екранот предводено на отворено

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 10000set/year

  • Working Temperature: - 20℃~+50℃

  • Refresh Frequency: >1920HZ

  P3 екран предводена од знаме на отворено На отворено LED екран знаме или на отворено LED светло пол екранот е предводена екран инсталиран на светлина столб на улица, се однесува на автопати, улици и други патишта страни страна s или заедници со добар проток на луѓе. Како синхрони приеми и синхрони функции за...

  • Предводени од екранот Киоск на отворено

  Предводени од екранот Киоск на отворено

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 10000set/year

  • Working Voltage: AC100/220 50/60HZ

  • Working Temperature: - 20℃~+50℃

  Предводениот екран на киоск постер на отворено станува сè попопуларен Со развој на ЛЕР чип и технологија за капсулација, Отворен Постер за Шверц пикселот е сè помал и помал и поголема јасност. Тоа го прави LED дисплејот Led Screen of Window Signage ги наруши ограничувањата на гледање на долги растојанија. Почнувајќи...

  • UHD LED дисплеј -Pv1.875

  UHD LED дисплеј -Pv1.875

  • Бренд: ОДМ, ОБМ

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија со картони

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Tube Chip Color: Full Color

  После долгогодишно развивање на екранот во затворен простор со мали пиксели и акумулација на искуство, P1.875 станува сè повеќе стабилен. Оваа серија на екранот предводена од мали пиксели поддржува целосно инсталирање и одржување предна страна од модули, напојувања, контролни картички и кабелска врска. Двојна резервна...

  • UHD LED дисплеј -Pv1.56

  UHD LED дисплеј -Pv1.56

  • Бренд: ОДМ, ОБМ

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија со картони

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Tube Chip Color: Full Color

  целосно го разгледа барањето на пазарот. Оваа серија на поддршка на екранот предводена од мали пиксели, целосно инсталирање и одржување на предната страна од модули, напојувања, контролни картички и кабелска врска. Двојна резервна копија на силата на технолошки вишок Сигнал проверете дали екранот никогаш не престанува...

  • UHD LED дисплеј -Pv1.25

  UHD LED дисплеј -Pv1.25

  • Бренд: ОДМ, ОБМ

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија со картони

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Tube Chip Color: Full Color

  ПВ-жиците на екранот предводени од мали пиксели се најновите производи и еден од најпопуларните производи на пазарот со предводени екрани . Со целосно разгледување на барањето на пазарот. Оваа серија на UHD предводена од екранот целосно ја инсталира и одржува предната инсталација и одржување од модули, напојувања,...

  • P1.875 HD LED дисплеј

  P1.875 HD LED дисплеј

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / Кутија од картон / Случај за лет

  • Способност за снабдување: 500m2/month

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Tube Chip Color: Full Color

  PJ серијалот на предводена од HD HD има полесна тежина на кабинетот. Функција за одржување пред и назад. Исто така со модуларни додатоци, многу е погодно за одржување. Серијата Priva LED PJ има пиксели пит P1.56mm, P1.875mm, P2mm и P2.5mm за edидот на Led Video. Оваа серија на ЛЕР-екранот е широко користена за...

  • P1.56 екран со LED-екран

  P1.56 екран со LED-екран

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / Кутија од картон / Случај за лет

  • Способност за снабдување: 500m2/month

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Tube Chip Color: Full Color

  Што бара екран за LED дисплеј со мал пиксел Визуелен ефект. Екранот на Piva LED секогаш е под тест за камера со висока дефиниција, потребите за освежување и длабочина на боја се строги. Значи, конфигурацијата е поголема. Priva LED PJ серија од екранот предводена од HD има помала тежина на кабинетот. Функција за...

  • PF-3.9I дисплеј предводен за изнајмување

  PF-3.9I дисплеј предводен за изнајмување

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 20000m2/month

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Tube Chip Color: Full Color

  Што бара дисплеј за изнајмување на Led фаза 1, Визуелен ефект. Екраните на екранот предводени од Piva Rent се секогаш под тест за камера со висока дефиниција, потребите за освежување и длабочина на боја се строги. Значи, конфигурацијата е поголема. 2, структура на кабинетот и инсталација. Дисплеј предводена од...

  • Изнајмување на LED дисплеј PF-3.9O

  Изнајмување на LED дисплеј PF-3.9O

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 20000m2/month

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Tube Chip Color: Full Color

  Екран за LED дисплеј Изнајмување на кабинет од 500 mm * 500 mm може значително да го намали времето за инсталација. времето на водење на видео- метопи не треба да се троши. Изнајмување серија PF LED екранот со безжична врска за модулите и деловите на модулерот добиваат одржување лесно и брзо. Висока стапка на...

  • PF-4.8O Отворен изнајмување Лед екран

  PF-4.8O Отворен изнајмување Лед екран

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 20000m2/month

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Tube Chip Color: Full Color

  Priva Отворен SMD LED видео ѕид екран Die Cast на Amluminum е многу погоден PF серија LED екран за внатрешна и надворешна употреба за изнајмување. со растојание од пиксели од P2.6 mm. P3.4 mm P3.9 mm и P4.8 mm, поради пластична технологија за обликување со вбризгување во модулот, можеме да ја постигнеме оваа стапка на...

  • P4 отворен LED постер

  P4 отворен LED постер

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 10000set/year

  • Working Temperature: - 20℃~+50℃

  • Refresh Frequency: >1920HZ

  Подот за подот O utdoor Постер на екранот на LED Постер за ЛЕР- прирачник на Priva P4 усвојува напредни материјали и интелигентни контролер и потпирајќи се на својствени предности на LED дисплеј, во споредба со традиционалниот LCD рекламирање постер, Надворешни LED реклама постер во надворешната средина има многу...

  • транспарентен дисплеј предводена од прозорецот

  транспарентен дисплеј предводена од прозорецот

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвени кутии / Воздушни случаи

  • Способност за снабдување: 40000m2/year

  • Tube Chip Color: Full Color

  • IP Rating: IP43

  транспарентен дисплеј предводена од прозорецот Како излегува LED електронската слика на екранот синхронизирана со телевизорот? Прво проверете дали вашиот електронски екран е синхронизиран, контролирајте го електронскиот компјутер на екранот и додајте видео картичка (не сите поддршка за видео картички), изберете го...

  • Паметен дисплеј со постер

  Паметен дисплеј со постер

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 10000set/year

  • Tube Chip Color: Full Color

  • IP Rating: IP65

  Паметен дисплеј со постер Која е разликата помеѓу под-надворешниот и полу-надворешниот електронски LED дисплеј Надворешно значи дека ЛЕР-екранот е целосно изложен на сонце или дожд и нема никаква пречка за градење или структура на или околу ЛЕР-екранот. Една од главните карактеристики на екраните на отворено мора да...

  • LED дигитални знаци за прикажување

  LED дигитални знаци за прикажување

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 40000m2/year

  • Tube Chip Color: Full Color

  • IP Rating: IP43

  Прикажува дигитална сигнализација Инсталацијата на LED стаклениот екран е да ја резервира позицијата за инсталација на екранот однапред кога ја дизајнирате зградата, а потоа на стаклениот скелет се поставува архитектонско стакло. Не постои начин да се инсталира постојниот стаклен curtид за завеси. Инсталација на LED...

  • Транспарентно стакло предводена цена за прикажување

  Транспарентно стакло предводена цена за прикажување

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 40000m2/year

  • Tube Chip Color: Full Color

  • IP Rating: IP43

  Транспарентно стакло предводена цена за прикажување LED стаклениот екран е високо-прилагодено оптоелектронско стакло кое користи про transparentирна технологија за спроводливост за лепење на слојот на структурата на LED (диоди што емитуваат светлина) помеѓу два слоја стакло. Според барањата за апликација, ЛЕР може да...

  • Транспарентна цена на екранот

  Транспарентна цена на екранот

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвени кутии / Воздушни случаи

  • Способност за снабдување: 40000m2/year

  • Tube Chip Color: Full Color

  • IP Rating: IP43

  транспарентна цена на екранот Што е LED транспарентен екран? LED проирниот екран како што подразбира името е дека LED дисплејот има својство на пренесување на светлина како стакло. Неговиот принцип на имплементација е микро-иновација на екранот на светло-лентата, насочени подобрувања во процесот на производство на...

  • Екрани на видео на отворено

  Екрани на видео на отворено

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Tube Chip Color: Full Color

  Екрани на видео на отворено Прво, осветленоста мора да биде над 6000CD / M2 (одредена според специфичниот интензитет на светло на околината), а втората е да се види јасно над најблиското растојание за гледање што е потребно од екранот на екранот. Исто како сликањето на нафта, немаме ефект кога ќе погледнеме поблизу....

  • Лед панел екран на отворено

  Лед панел екран на отворено

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија

  • Способност за снабдување: 20000m2/Year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Tube Chip Color: Full Color

  Лед панел екран на отворено Традиционалните LED дисплеи за надворешна употреба користат LED-LED диоди. Со напредокот на технологијата на пакување во изминатите две години, SMD LED диоди се здобија со сè повеќе предности заради високо конзистентната режија на гледање на Led Curtain Display, преносливоста на производот...

  • Монитор за прикажување на HD

  Монитор за прикажување на HD

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Tube Chip Color: Full Color

  Монитор за прикажување на HD LED позадинското осветлување се однесува на употреба на ЛЕР (диоди што емитуваат светлина) како извор на задното осветлување на дисплејот со течен кристал; LED дисплејот со течен кристал има карактеристики на мала потрошувачка на енергија, ниско производство на топлина, голема осветленост,...

  • Видео на екранот предводено од HD

  Видео на екранот предводено од HD

  • Бренд: Прива

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија за летање

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Tube Chip Color: Full Color

  Видео на екранот предводено од HD HD Led Video Wall е значењето на екранот со висока дефиниција, HD е всушност стандард на дигитална телевизија со висока резолуција, сегашниот 16: 9 екран се користи овој стандард, резолуцијата е 1280x720 (720p / 720i), генерално се користи во дигитална производи слични на дигиталните...

Нови Продукти

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site