Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Изнајмување LED дисплеј

Изнајмување LED дисплеј

Категории на производи од Изнајмување LED дисплеј , ние сме специјализирани производители од Кина, Лед приказ за изнајмување , Линд екран за изнајмување добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед видео-Videoид R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Изнајмување LED дисплеј Добавувачи

       Изнајмување на екрани за ЛЕР

LED технологијата е најнова и најдобра во однос на аудио-визуелните технологии таму и сеуште се развива. Постои силен акцент при правење LED дисплеи енергетски ефикасни, економични и мала тежина, освен другите побарувања за квалитет. Оттука, сега се очекува и LED кабинетите да бидат полесни по тежина. Оваа потреба резултираше во постепено префрлување од железниот кабинет, алуминиумскиот кабинет, на леано-алуминиум и леано алуминиум, бидејќи тежината на кабинетот е полесна. Кабинетите од леано алуминиум и кастинг од леаноалуминиум се најновите кабинети што се користат за LED обвивка.


Овластените кабинети од алуминиум и леано-алуминиум имаат голема јачина и издржливост. Тие се многу ефикасни, обезбедуваат одлична дисипација на топлина, зачувување на енергијата и заштита на животната средина. Поради нивната надворешна употреба, тие можат да бидат направени како водоотпорен кабинет на лизинг од леаноалуминиум. Тие се лесни и ултратин. Тие се прилично флексибилни за лесно пакување и кревање. Тие имаат висока стапка на освежување, висока сива скала и широко се применуваат за изнајмување на сцени. Тие се лесни и едноставни за инсталирање и на тој начин ќе ви помогнат да заштедите драгоцено време и моќ на човекот бидејќи едно лице може лесно да го направи инсалацијата. Врската за спојување на кабинетот и жици е брза и сигурна. Не само одличен во изгледот, чист. може лесно да се демонтира. Алуминиум и лиење кабинет за леење, Алуминиум, исто така имаат подобар својство на отпорност на деформација.Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site