Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Предводена од UHD екранот > Лед-пиксел водечки екран - ВВ серија

Лед-пиксел водечки екран - ВВ серија

Категории на производи од Лед-пиксел водечки екран - ВВ серија , ние сме специјализирани производители од Кина, UHD предводена од екранот , LED екран со висока дефиниција добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Преден екран со мал пиксел R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • UHD LED дисплеј -Pv1.875

  UHD LED дисплеј -Pv1.875

  • Бренд: ОДМ, ОБМ

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија со картони

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  После долгогодишно развивање на екранот во затворен простор со мали пиксели и акумулација на искуство, P1.875 станува сè повеќе стабилен. Оваа серија на екранот предводена од мали пиксели поддржува целосно инсталирање и одржување предна страна од модули, напојувања, контролни картички и кабелска врска. Двојна резервна...

  • UHD LED дисплеј -Pv1.56

  UHD LED дисплеј -Pv1.56

  • Бренд: ОДМ, ОБМ

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија со картони

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  целосно го разгледа барањето на пазарот. Оваа серија на поддршка на екранот предводена од мали пиксели, целосно инсталирање и одржување на предната страна од модули, напојувања, контролни картички и кабелска врска. Двојна резервна копија на силата на технолошки вишок Сигнал проверете дали екранот никогаш не престанува...

  • UHD LED дисплеј -Pv1.25

  UHD LED дисплеј -Pv1.25

  • Бренд: ОДМ, ОБМ

  • Пакување: Дрвена кутија / кутија со картони

  • Способност за снабдување: 5000m2/year

  • Мин. Со цел: 1 Set/Sets

  • Сертификат: ISO2004

  ПВ-жиците на екранот предводени од мали пиксели се најновите производи и еден од најпопуларните производи на пазарот со предводени екрани . Со целосно разгледување на барањето на пазарот. Оваа серија на UHD предводена од екранот целосно ја инсталира и одржува предната инсталација и одржување од модули, напојувања,...

Кина Лед-пиксел водечки екран - ВВ серија Добавувачи

Со цел да се исполнат барањата на клиентот за UHD LED екранот , PRIVA LED го разви комплетното решение од модул, HUB картичка и прецизен кабинет.

ПВ-серијата на ПРИВА ЛЕР на екранот предводена од UHD има функции:

1,600mmx 337,5mm кабинет кој е лесно да се добие 16: 9 Сооднос на LED панел за екран

2, предна инсталација и предно одржување. Модули, Hub картичка, снабдување со електрична енергија и картичка за прием, сите може да се симнат од предната страна и да се инсталираат однапред.
3, PU серија на PRIVA LED има опција за технолошки вишок. Ако едното напојување е оштетено, другиот ќе продолжи да работи без проблем.
4, двојна резервна копија на сигналот
5, Паметен модул со податоци за калибрација. Податоците за калибрација ќе бидат зачувани во модулот, така што при заменување на модулот, податоците за калибрација автоматски ќе се ажурираат.

Ако се потребни повеќе информации за нашиот екран со дисплеј UHD LED , можете слободно да контактирате со нас!

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site