Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

Производи

Home > Производи > Предводена од UHD екранот > Лед-пиксел водечки екран - ВВ серија > UHD наспроти предводена дисплеј

UHD наспроти предводена дисплеј
UHD наспроти предводена дисплеј
UHD наспроти предводена дисплеј

UHD наспроти предводена дисплеј

Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P,Paypal
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Мин. Со цел: 1 Set/Sets
Време на испорака: 25 Денови

Основни информации

  Модел бр.: Pv-1.25

  Tube Chip Color: Full Color

  Display Function: Video Display

  Pixel Configuration: 1R,1G,1B

  System Operating Platform: WIN XP

  Display Type: LED Video Display

  Application: Advertising, Shopping Guide

  IP Rating: IP43

  Certification: CE, CCC, ETL

  Refresh Rate: 3840HZ

  Cabinet Material: Die Casting Aluminum

  Brightness: >900nits

  Pixel Pitch: 1.25mm

  Cabinet Weight: 6KG

  Size Of Pixel: SMD1010

  Pixel Density: 640000dots/m2

  Cabinet Size: 600mmx337.5mm

  Module Size: 150mmx168.75mm

  Power Consumption (Max): 650W/m2

Additional Info

  Пакување: Дрвена кутија / кутија со картони

  Продуктивност: 500m2/month

  Бренд: ОДМ, ОБМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 5000m2/year

  Сертификат: ISO2004

  HS код: 8528591090

  Порт: Shenzhen,Guangzhou

Опис на производот

UHD наспроти предводена дисплеј

Ниска осветленост и висока сива боја, односно кога опсегот на осветленост на LED дисплејот со мал степен е во опсег од 100 cd / ㎡ c 300 cd / ㎡, сивата скала на екранот не е изгубена, или степенот на сивата скала загубата е во опсег што е тешко да се открие од човечки очи Внатре. Ниската осветленост и сивата сива боја ќе бидат еден од клучните фактори за разликување на квалитетот на производите за дисплеј со мали димензии,

ПВ-жиците на екранот предводени од мали пиксели се најновите производи и еден од најпопуларните производи на пазарот со предводени екрани . Со целосно разгледување на барањето на пазарот. Оваа серија на UHD предводена од екранот целосно ја инсталира и одржува предната инсталација и одржување од модули, напојувања, картички за контрола и кабелска врска. Двојна резервна копија на силата на технолошки вишок Сигнал проверете дали екранот никогаш не престанува да работи!

Карактеристики на производот

Кабинетот може да биде потпорен wallид со сооднос 16: 9

Предна инсталација и предно одржување

Двојна резервна копија на сигналот за технолошки вишок

Паметен модул со податоци за калибрација

Вградените локации за монтирање пред навој во рамката обезбедуваат креативни решенија за монтирање.

Магнетните модули прават замена на модулот едноставна и лесна.

Висока сива скала и висока стапка на освежување

Трепкајте бесплатно за емитувани апликации.


Лесно може да се добие сооднос 16: 9 со големина на кабинетот 600ммх337,5мм

9 2 Small Pixel Pitch Led Screen


Предна инсталација и предно одржување. Двојна резервна копија на сигналот за технолошки вишок

122 Small Pixel Pitch Led Screen


Кабелска врска во внатрешноста на кабинетот

8 2 Small Pixel Pitch Led Screen

Висока стапка на освежување. Нема трепкање со видео. Совршен ефект на приказ

Small Pixel Pitch Hd Display Panel Indoor3


Може лесно да се добие FHD и 4K дисплеј

UHD led video display screen 4K


Кабинет со висока прецизност. Бесмислена врска со кабинетот.


Priva HD Indoor LED Display Screen Video Wall

Голем однос на контрастот


Led Display Screen 10

примена сценарија


Small-pixel-pitch-HD-display-panel-indoor 2


Small-pixel-pitch-HD-display-panel-indoor

Преглед на компанијата

Factory GZ


Office 1SMT line

Auto module assembly lineКатегории на производи : Предводена од UHD екранот > Лед-пиксел водечки екран - ВВ серија

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong