Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Candy Zhang Ms. Candy Zhang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Shenzhen Priva Tech Co., Ltd.

LED дисплеј со мал пиксел
LED дисплеј со мал пиксел

LED дисплеј со мал пиксел

Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P,Paypal
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Мин. Со цел: 1 Set/Sets
Време на испорака: 25 Денови

Основни информации

  Модел бр.: Pv1.875

  Tube Chip Color: Full Color

  Display Function: Video Display

  Pixel Configuration: 1R,1G,1B

  System Operating Platform: WIN XP

  Display Type: LED Video Display

  Application: Advertising, Shopping Guide

  IP Rating: IP43

  Certification: CE, CCC, ETL

  Refresh Rate: 3840HZ

  Cabinet Material: Die Casting Aluminum

  Brightness: >900nits

  Cabinet Weight: 6KG

  Cabinet Size: 600mmx337.5mm

  Module Size: 150mmx168.75mm

  Power Consumption (Max): 650W/m2

  Pixel Pitch: 1.56mm

  Pixel Resolution: SMD1010

  Pixel Density: 409600dots/m2

Additional Info

  Пакување: Дрвена кутија / кутија со картони

  Продуктивност: 500m2/month

  Бренд: ОДМ, ОБМ

  Транспорт: Ocean,Land,Air

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 5000m2/year

  Сертификат: ISO2004

  HS код: 8528591090

  Порт: Shenzhen,Guangzhou

Опис на производот

LED дисплеј со мал пиксел

Заменете го со добар кабел 16P и проверете го напонот на терминалите за влез на адреса HC138 1, 2 и 3, терминалите на стробус 4, 5 (активно ниско), 6 (активно високо) и напојување со интегрално коло. Без разлика дали е нормално, ако да, судијата HC138 е лош, а потоа продолжете со (2). (4) Дали линијата за поврзување 5V помеѓу двете ќелии е исклучена. Ако е така, може директно да се поврзе со истата линија за напојување (општ феномен е дека целата ќелија не е светла или темна).

После долгогодишно развивање на екранот во затворен простор со мали пиксели и акумулација на искуство, P1.875 станува сè повеќе стабилен. Оваа серија на екранот предводена од мали пиксели поддржува целосно инсталирање и одржување предна страна од модули, напојувања, контролни картички и кабелска врска. Двојна резервна копија на силата на технолошки вишок Сигнал проверете дали екранот никогаш не престанува да работи! ПВ-жиците на екранот предводени од мали пиксели се најновите производи и еден од најпопуларните производи на пазарот со предводени екрани што може да ги исполни повеќето од барањата за апликација. Ве молиме контактирајте со нас за повеќе информации и цена! Getе добиете најдобро економично решение за вашите екрани 4K предводени !

Карактеристики на производот

Кабинетот може да биде потпорен wallид со сооднос 16: 9

Предна инсталација и предно одржување

Двојна резервна копија на сигналот за технолошки вишок

Паметен модул со податоци за калибрација

Вградените локации за монтирање пред навој во рамката обезбедуваат креативни решенија за монтирање.

Магнетните модули прават замена на модулот едноставна и лесна.

Висока сива скала и висока стапка на освежување

Трепкајте бесплатно за емитувани апликации.


Лесно може да се добие сооднос 16: 9 со големина на кабинетот 600ммх337,5мм

9 2 Small Pixel Pitch Led Screen


Предна инсталација и предно одржување. Двојна резервна копија на сигналот за технолошки вишок

122 Small Pixel Pitch Led Screen


Кабелска врска во внатрешноста на кабинетот

8 2 Small Pixel Pitch Led Screen

Висока стапка на освежување. Нема трепкање со видео. Совршен ефект на приказ

Small Pixel Pitch Hd Display Panel Indoor3


Може лесно да се добие FHD и 4K дисплеј

UHD led video display screen 4K

Дизајн на паметни модули со податоци за калибрација зачувани во модулот


Кабинет со висока прецизност. Бесмислена врска со кабинетот.


Priva HD Indoor LED Display Screen Video Wall

Голем однос на контрастот


Led Display Screen 10

примена сценарија


Small-pixel-pitch-HD-display-panel-indoor 2


Small-pixel-pitch-HD-display-panel-indoor

Преглед на компанијата

Factory GZ


Office 1SMT line

Auto module assembly lineКатегории на производи : Предводена од UHD екранот > Лед-пиксел водечки екран - ВВ серија

Испрати Испраќам барање

Тел:86-755-85254322

Fax:

Мобилен телефон:+86+86 15989594467

Е-пошта:candy@privaled.com

Адреса: Factory: 5th Floor,Zhuoke Technology Park, Chongqing Road, Fuyong Town, Baoan District, Shenzhen China, Shenzhen, Guangdong